Авторизация
ХОЧЕШЬ ЗНАТЬ ПРАВДУ - СМОТРИ КАНАЛ "STV"
 

Українські біженці в Монако.


У зв’язку з воєнними діями росії проти України 7 мільйонів українських біженців прийняли у себе такі країни світу, як Польща, Німеччина, Румунія, Болгарія, Італія, Франція тощо. Не залишилось осторонь нашої біди й князівство Монако, де сьогодні знайшли тимчасовий притулок багато наших співвітчизників.
Світлана Березовська, яка разом із чоловіком переїхала сюди з України близько восьми років тому, сьогодні бере активну участь у допомозі українцям.
Жінка є чемпіонкою Монако з шахів, її чоловік Ігор має міжнародний шаховий титул. 14-річна донька Фіоріна – наймолодша учасниця жіночої збірної Монако, яка влітку цього року братиме участь у 44-й Шаховій Олімпіаді в Індії.
А у червні 12 дітей українських біженців взяли участь у місцевому шаховому турнірі, що стало для них великою психологічною допомогою після втечі від війни.
Проте не тільки психологічну, а й фінансову допомогу Україні надають небайдужі люди, об’єднані загальною метою. Щоб розповісти про війну в Україні, Ханна Черчіль та родина Ігоря та Світлани Березовських об'єднала навколо себе небайдужих до України європейців. 21 травня 2022 року Ханна організувала у своєму будинку в Рокбрюні благодійну вечірку, на якій було зібрано 6000 євро для допомоги Україні.
На вечорі виступали українські оперна співачка та виконавці музичних творів, юні гімнастки; на аукціоні були представлені 7 живописних робіт одеської художниці Софії Голубєвої, роботи 16-річного художника-графіка з Рівного Єгора Кузьміна. Крім того, в аукціоні брали участь такі лоти, як: шаховий урок з міжнародним майстром Ігорем Березовським; урок української; урок йоги; урок вокалу; урок китайської мови; був розіграний комплект постільної білизни. Також до продажу пропонувалися керамічні чашки Данії, приготовані спеціально для заходу.
На окрему увагу заслуговує твір Фіорини Березовської про свою подругу, одеситку Аліну Голубєву. Фіоріна описала історію вимушеного переїзду родини Голубєвих у зв'язку з війною. Розповідь викликала щирі емоції як у самих дівчаток, так і всіх учасників вечора.
Також дуже емоційним виявився перфоманс під назвою «Майже будинок», який на вечорі представила молода українська художниця Софія Голубєва. Під час перформансу Софія розбила скло на своїй картині на знак незгоди з безтурботністю людей під час війни. У той самий момент вимкнувся гучний звук Віденського парку, і тоді всі почули звуки сирен і перемістили свою увагу на основну проблему-звірства в Україні.
7 мільйонів українських біженців через війну змушені шукати притулок у різних країнах світу. І їх не залишають наодинці ті, хто розуміє, як це жахливо – втратити свій власний будинок
Зовсім різні люди, які не так давно мабуть не згадували в думках про мешканців далекої для себе України, сьогодні не тільки словом, а й ділом допомагають тим, хто раптово через російську агресію опинився за межею звичного для себе життя
Коли закінчиться війна і додому повернуться вимушені переселенці, вони поділяться з нами своїм досвідом, і ми всі разом почнемо будувати нову країну. На нас чекає велика робота, обсяг якої сьогодні важко навіть уявити. Проте ми точно знаємо, куди підемо, до чого будемо прагнути.
Слава тобі, Україно!
Vivat, цивілізована Європо!
Рейтинг новости: 
  • Не нравится
  • 0
  • Нравится
Оставить комментарий
Авторизация через facebook:
иконка
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Программы партнеров
  • Комментируют
  • Сегодня
  • Читаемое
Мы в соцсетях
  • Facebook
  • Twitter